Ужгородка

Новини Закарпаття

Обсяг експорту вантажівками потенційно можна збільшити втричі

Через море значно більше експортується через наявний зерновий коридор. Залізницею — все відносно стабільно

Потенціал перевезень вантажівками можна збільшити втричі, і логістика може бути на рівні 80 $/т на відміну від теперішніх 200 $/т. Про це заявив віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Через море значно більше експортується через наявний зерновий коридор. Залізницею — все відносно стабільно. А ось вантажівками можна збільшити принаймні вдвічі, а то і втричі.

На конференції аграрних економістів Німеччини в Штутгарті (GEWISOLA) була окрема сесія про війну та наслідки, де німецькі трейдери говорили і про 50 км черги на кордоні — “це скандал”.

Нагадаємо, попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

Через величезні затори на західному кордоні України, українські фермери додатково витрачають €80−90 на транспортування 1 тонни зерна.

Кількість вантажних автомобілів на українсько-польському кордоні постійно зростає через низьку пропускну здатність митниці з польської сторони.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору