Ужгородка

Новини Закарпаття

Як вибрати посудомийну машину: ТОП 5 критеріїв, на які треба звернути увагу перед покупкою

Посудомийні машини вже давно не розкіш, а незамінна кухонна техніка, яка зберігає час та сили. Вони прості у використанні та економні, бо споживають менше води, ніж ручне миття посуду. Проте як вибрати серед сотні брендів та моделей, багато з яких виглядають однаково, але мають кардинально різні ціни?

Насправді все не так складно. Ось п’ять головних критеріїв, які допоможуть при покупці нової посудомийної машини. 

На що звернути увагу при виборі посудомийки?

Найголовніше, що варто зробити перед покупкою — визначити важливі саме для вас критерії. Деякі люди погано переносять гучну техніку. Для інших головним є економне споживання води та енергії. Наразі на ринку представлені посудомийні машини, які охоплюють десятки корисних функцій одразу.

Однак оцінювати їх все ж радимо за такими основними критеріями:

  • Ефективність очищення

Стильний дизайн, довговічність та спеціальні функції мало що означають, якщо ваша посудомийна машина погано миє посуд. Ви побачите на ринку безліч додаткових функцій, які можуть підвищити ефективність очищення для більш надійного та ретельного миття посуду. Наприклад, деякі посудомийні машини мають спеціально розроблені цикли потужного розпилення, яке допомагає позбутися навіть пригорілого жиру.

Але є у питанні очищувальної здатності посудомийки один “шкідник”, який може дійсно завадити якісно мити посуд, і це — жорстка вода. Тому деякі виробники посудомийних машин включають функцію пом’якшення води. Саме вона гарантує, що на виході ви отримаєте кристально чистий посуд без плям. 

  • Продуктивність сушіння

Посудомийна машина, яка не може ефективно висушити посуд — погана посудомийна машина. Тому не нехтуйте цим критерієм і зверніть увагу на ті моделі, у яких внутрішня камера виготовлена із нержавіючої сталі. Це забезпечить сушіння на основі конденсату, яке не плавить пластик і не припікає продукти, але при цьому чудово видаляє вологу з посуду в кінці кожного циклу.

Можете звернути увагу на посудомийки з дверцятами, що автоматично відкриваються після закінчення циклу миття.

  • Рівень шуму

Тут варто розуміти, що шум від посудомийної машини не повинен бути настільки гучним, щоб вам доводилось його перекрикувати. На щастя, є безліч варіантів, які забезпечують тиху роботу посудомийок. Вам лише потрібно знати, як розуміти рейтинги в децибелах.

Як правило, рівні шуму посудомийної машини діляться на три основні області: 

  • понад 50 дБ  — гучно; 
  • від 44 до 49 дБ — помірковано тихо;
  • менш як 44 дБ — дуже тихо.

Для розуміння: гучність звичайної розмови між двома людьми зазвичай знаходиться в межах 55-65 дБ. Тому для комфортної домашньої обстановки будь-яка посудомийна машина з рівнем шуму нижче 49 дБ не буде великою неприємністю. Але якщо ви особливо чутливі до шуму, зверніть увагу на більш тиху модель.

  • Енергоефективність

Це фраза, яку ми часто чуємо, але що вона означає? В основному йдеться про машини, що споживають якнайменше енергії під час роботи — чи то електрики, чи то води.

Багато брендів посудомийних машин роблять все можливе, щоб відповідати такому критерію. Вони додають додаткові функції, у тому числі цикли з датчиком забруднення, варіанти половинного завантаження та цикли швидкого прання або екопрання. Але тут варто розуміти, що різниця в рахунку за електроенергію від моделі до моделі буде не така вже й значна. Тому зациклюватись на цьому критерії не варто.

  • Надійність

Яку б посудомийну машину ви не обрали, всім однаково важливо, щоб вона прослужила довго. У середньому посудомийні машини служать близько 10 років. Правда тут у тому, що надійність варіюється від моделі до моделі, навіть у рамках одного бренду.

При цьому існують певні фактори та особливості, які зазвичай призводять до більш надійної та довговічної машини. Наприклад, внутрішні камери з нержавіючої сталі часто служать довше, ніж пластикові. 

Зверніть увагу і на наявність внутрішньої системи утилізації, інакше треба буде видаляти забруднення кожного разу перед завантаженням посуду, щоб частинки їжі не засмічували та не пошкоджували мийні рукави або злив.

Сподіваємося, ці рекомендації послужать вам гарною підготовкою до процесу вибору та купівлі нової посудомийної машини. Але найкраща порада тут — купувати те, що вам потрібно, а не те що пропонують у рекламі. 

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору