Ужгородка

Новини Закарпаття

Втрати від черг на кордонах обійдуться українським аграріям майже у €6 млрд

Під час простою реально припустити вартість на рівні €300

Українські аграрії можуть втратити мільярди євро через проблеми з пропуском вантажівок на кордоні. Такі розрахунки Асоціації з агроторгівлі та Союзу зернотрейдерів Гамбурзької біржі (Der Agrarhandel) навів віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Він зазначив, що за даними асоціації, простої на кордоні зменшують “оборотність” автівок більш ніж у 2 рази.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Вартість вантажівки в Німеччині на день — €600-700 (це зарплата, паливо тощо). В Україні це має бути близько €500 на день. Під час простою реально припустити вартість на рівні €300. Тобто 7-денний простій — це вже €2100 з вантажівки, або €84 на тонну вантажу (з розрахунку на 25 т вантажу)”, — пояснив він.

Водночас вартість доставки до Західної Європи складала €4500-5000 на вантажівку (вантаж 22 т), або €204-227 за тонну.

“За інформацією експедитора, близько 40% цієї вартості — простій на кордоні, тобто маємо ті самі 80-90 €/т. Ці €80-90 — це недоотриманий дохід сільгоспвиробників. На урожай 73 млн т — це €5,8 млрд євро”, — наголосив експерт.

Нів’євський зауважив, що ця проблема може бути фатальним сигналом для світового ринку, особливо в теперішній період незначних залишків.

Нагадаємо, попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів як наразі вирішується питання великих черг вантажівок на польсько-українському кордоні.

Через величезні затори на західному кордоні України, українські фермери додатково витрачають €80−90 на транспортування 1 тонни зерна.

Кількість вантажних автомобілів на українсько-польському кордоні постійно зростає через низьку пропускну здатність митниці з польської сторони.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору