Основною причиною подорожчання цибулі є той факт, що багато господарств змушені призупинити збирання врожаю через дощову погоду, через що суттєво скоротилися обсяги пропозиції продукції на ринку
На ринку цибулі в Україні відзначається чергове зростання цін, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Активний попит з боку оптових компаній та стримування продажів виробниками є основними факторами, що сприяють подальшому зростанню цін у даному сегменті.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Завдяки ситуації, що склалася, виробники поступово підвищували відпускні ціни, і нині продажі цибулі ведуться по 25-29 грн/кг ($0,68-0,79/кг), що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.
Основною причиною подорожчання цибулі, на думку експертів, є той факт, що багато господарств змушені призупинити збирання врожаю через дощову погоду, через що суттєво скоротилися обсяги пропозиції продукції на ринку. Також аналітики повідомляють про те, що більшу частину цибулі хорошої якості фермери вважають за краще закладати на зберігання, здійснюючи продаж на даний час невеликими партіями.
На цей час цибулю на ринку України вже продають у середньому в 4,3 раза дорожче, ніж наприкінці вересня 2021 року. Водночас багато гравців ринку впевнені, що позитивний ціновий тренд збережеться і надалі, оскільки багато фермерів, які не мають власних сховищ, уже встигли розпродати значну частину запасів цибулі. Інші ж виробники вважають за краще закладати цю продукцію на зберігання і утримуються від продажів в очікуванні подальшого зростання цін.
Нагадаємо, нині в Україні спостерігається тенденція підвищення цін на цибулю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Ситуацію, що склалася, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі, ще минулого тижня деякі господарства змушені були повністю зупинити вибірку через сильні дощі, внаслідок чого пропозиція даної продукції на ринку помітно скоротилася.
У червні на українському ринку залишилась в основному тільки імпортна цибуля, зокрема польського виробництва. На початку червня ціни на неї почали рости, що пов’язано зі зменшенням запасів у самій Польщі, так і зі зростанням цін на логістику.
Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні — цього року можливий неврожай овоча, що спровокує зростання цін на нього.
Раніше Landlord розповідав, наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз.
Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.
З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.
Анна Лиса
Джерело: Landlord