Ужгородка

Новини Закарпаття

Картопля, морква, цибуля та буряк продовжують здорожчання – аналіз торгових майданчиків за тиждень

Найбільшим попитом у групі минулого тижня користувалися картопля та цибуля

Найпопулярнішим товаром в овочевому сегменті, попри скорочення продажів, залишається картопля. Впритул до нього наблизився продаж цибулі, пропозиція якої збільшилася на 40%. Також набагато частіше, ніж тижнем раніше, учасники пропонували моркву та буряки. Зберегли своє місце у топі продажу томату та часнику. Слід також зазначити досить активну реалізацію болгарського перцю і пропозицію пекінської капусти, що росте, повідомляє EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Пропозиція яблука, що зростає, дозволила йому зберегти статус товару, що продається на торговому майданчику. Минулого тижня з’явилися пропозиції яблука з Македонії, в результаті його продавали учасники з 5 країн. До речі, літня спека та осінні дощі негативно вплинули на якість яблука в Україні. Також продовжує зростати пропозиція столового винограду, якою активно торгують українські та узбецькі користувачі торгової групи. Грушу та сливу почали пропонувати рідше. Натомість більше, ніж минулого тижня, продавали сухофрукти та горіхи. А тим часом у Грузії планують побудувати завод з переробки фісташки.

Найбільшим попитом у групі минулого тижня користувалися картопля та цибуля. У овочевому сегменті учасники також активно закуповували інші овочі борщового набору та часник, а у фруктово-ягідному – заморожену продукцію.

А в цей час минулого року пропозиція овочів на торговому майданчику скорочувалася. Лідером продажу була картопля, хоча яблук теж було багато. Груша та сливу залишили топ продажів. Натомість учасники вже активно торгували лимоном та мандарином. Продаж мандарину вели Туреччина, Іран і навіть Італія. Оголошень про купівлю плодоовочевої продукції було набагато більше, ніж минулого тижня. На три оголошення про продаж припадало одне оголошення про купівлю, а найбільшим попит мала картопля.

Збирання картоплі в Україні добігає кінця, тому ціни на неї, що знижуються з середини серпня, почали зростати. Продовжують дорожчати морква, буряк та цибуля. При цьому білокачанна капуста, навпаки, вкотре подешевшала. Також дешевше, ніж тижнем раніше, продавалися солодкий перець та цвітна капуста. Дефіцит тепличної продукції дозволяє продавцям продовжувати підіймати ціни на неї. Зокрема, минулого тижня підвищився мінімальний рівень вартості томату та огірка. Ціни у фруктово-ягідному сегменті також зростали переважно в нижньому діапазоні. Виняток склали чорниця, що різко виросла в ціні й продовжує дорожчати банан.

Єгипетські експортери підняли ціни на часник.

І ще кілька цінових пропозицій від учасників з інших країн.

Узбекистан: виноград – $0,89, яблуко – $1,01, броколі – $1,60 EXW

Туркменістан: виноград – $ 0,60, часник – $ 0,65, маш – $ 0,75 EXW

Казахстан: баклажан – $0,59, пекінська капуста – $0,57 EXW

Найпопулярнішим товаром технологічної групи залишаються саджанці, при цьому їх асортимент продовжує розширюватися. Минулого тижня найбільше пропозицій розмістили учасники з України та Узбекистану. Був запит із Сербії на купівлю мигдалевих саджанців щеплених на GF-677 і Garnem. Також активно користувачі торговельного майданчика продавали насіння овочів, тару, добрива та стимулятори росту рослин. Часто пропонували різні технологічні матеріали, такі як касети та горщики для розсади, тепличну плівку, яка мульчує, агрошпагат. Послуги були представлені сушінням та фасуванням плодоовочевої продукції.

Нагадаємо, на ринку цибулі в Україні відзначається чергове зростання цін, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Активний попит з боку оптових компаній та стримування продажів виробниками є основними факторами, що сприяють подальшому зростанню цін у даному сегменті.

Раніше Landlord розповідав, наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору