Ужгородка

Новини Закарпаття

На Донеччині аграрії засіяли 30% озимої пшениці

Завершено сівбу озимих культур на зерно та ріпаку, здійснюються технологічні заходи щодо догляду за посівами озимини в осінній період.

Попри складнощі, які викликані збройною агресією російської федерації проти України, аграрії Донеччини продовжують проводити комплекс осінніх польових робіт та закладають підґрунтя майбутнього врожаю. Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні сільськогосподарські підприємства вже посіяли озиму пшеницю на площі понад 20 тис. га, що складає майже 30% до прогнозованих площ, а також майже 5 тис. га озимого ріпаку на зерно.

Окрім цього, в умовах активних бойових дій на Донеччині вже зібрано врожай ранніх зернових та зернобобових культур, ведеться обмолот пізніх зернових та технічних культур.

Завершено сівбу озимих культур на зерно та ріпаку, здійснюються технологічні заходи щодо догляду за посівами озимини в осінній період.

Довідка. В умовах активних бойових дій на ланах Донеччини вже зібрано врожай ранніх зернових та зернобобових культур, ведеться збирання врожаю пізніх зернових та технічних культур, а також триває сівба озимих зернових культур під урожай 2023 року.

Нагадаємо, сьогоднішнє здійснення посівної кампанії з озимими має негативний характер порівняно з минулим сезоном.

Наразі очікується засіяти 65 % від минулорічної площі – 4,7 млн га. Про це в ефірі єдиного марафону повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору