Ужгородка

Новини Закарпаття

16 жовтня: народне свято, звичаї, прикмети погоди і заборони

Християни відзначають церковне свято 16 жовтня на честь афінського священномученика і філософа Діонісія Ареопагіта. Він був учнем апостола Павла та першим єпископом в Афінах. Близько 96 року загинув в Галії внаслідок переслідувань, які тоді вів проти християн правитель Доміціан.

Наші предки вважали, що в цей день варто оберігатися лихого ока і не розповідати нікому про своє щастя, щоб заздрісники його не зруйнували.

Також в народі 16 жовтня називали Денисів день.

Іменини: Денис.

Який сьогодні день в Україні і світі

16 жовтня – День працівників харчової промисловості. Щороку свято припадає на третю неділю жовтня. Його запровадили 1966 року, а пізніше затвердили указом президента України 1995 року.

Міжнародний день ремонту (International Repair Day). Вперше свято було проведене організацією Open Repair Alliance 2017 року. Тоді його головною метою була пропаганда цінності та важливості ремонту.

Всесвітній день хліба. Свято створили за ініціативи Міжнародного об’єднання пекарів та кондитерів 2006 року. Багато народів вважають борошняний виріб головною стравою на столі. Перша хлібина була створена понад 5 тисяч років тому і вона зовсім не була схожа на сучасну. Єгиптяни готували хліб із зерен злаків та каші.

Всесвітній день здорового харчування. Святкується у 50-ти країнах світу. Головна мета – підвищити поінформованість населення про необхідність правильної організації здорового харчування.

Всесвітній день хребта (World Spine Day). Свято було створене 2008 року за ініціативи Всесвітньої федерації хіропрактики. Важливо пам’ятати, що хребет – найбільш важлива структура тіла, яка виконує опорну, захисну та рухову функції.

День бездомної кішки. Головна мета – нагадати людям про любов до тварин, а також закликати їх до більш відповідального та гуманного ставлення до кішок.

День алерголога. Дату обрали не випадково. Саме цього дня народився лікар-педіатр Клеменс Фон Пірке, який ввів термін “алергія” 1906 року.

День керівника (шефа або боса). Традиція святкувати це свято з’явилася в американському місті Дірфілд (штат Іллінойс). Його вперше організувала Патриція Хароскі 1958 року, яка на той час обіймала посаду секретаря у фірмі свого батька. Вона вирішила відсвяткувати його день народження на роботі (16 жовтня) по-особливому.

Всесвітній день продовольства. Саме цього дня 1945 року Генеральною Асамблеєю ООН була заснована Продовольча та сільськогосподарська організація. Її головне завдання – позбавлення світу від голоду шляхом висвітлення основних проблем сільського господарства.

Всесвітній день анестезіолога. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1846 року у Бостоні (США) під час операції хірург та дантист Томас Мортон вперше використав анестезію – інгаляцію діетилового ефіру.

Що не можна робити

Не можна скаржитися на своє життя та сваритися.

Не варто відпускати дітей на вулицю без нагляду дорослих.

Заборонено кричати на старших родичів.

Невдалий день для великих покупок.

Прикмети погоди

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день: 

з винограду опали всі ягоди – зима буде затяжною та холодною;

нори кротів широкі та великі – осінь буде теплою.

Якщо цей день теплий, то раніше 2 листопада холодів не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору