Ужгородка

Новини Закарпаття

МЗС Естонії, Латвії та Литви закликали створити спецтрибунал для керівництва РФ

Естонія, Литва та Латвія закликали Євросоюз та міжнародних партнерів створити спеціальний трибунал для розслідування злочинів Росії. Відповідну заяву зробили міністри закордонних справ 3 країн.

«Міжнародний порядок, заснований на правилах, який ми всі прагнемо захищати, не може вижити, якщо існує безкарність за діяння, які його найбільш відверто порушують – геноцид, військові злочини, злочини проти людяності та злочини агресії», – йдеться у тексті заяви.

Україна пропонує покласти в основу майбутнього трибуналу для керівництва Росії п’ять параметрів. Один із них – статус глави держави чи посадової особи не звільнятиме від індивідуальної кримінальної відповідальності та не пом’якшуватиме покарання

За словами міністрів, нещодавні обстріли російських окупантів по житлових будинках, школах та цивільній інфраструктурі є лише одним з епізодів терору Росії проти українського народу. Пошуки справедливості та відповідальності країни-агресора за злочині в Україні мають бути у центрі політики ЄС.

«Наразі не існує міжнародного суду чи трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво РФ за вчинення злочину агресії проти України. Щоб заповнити цю юрисдикційну лазівку, необхідно створити спеціальний трибунал для покарання злочину агресії проти України», – додали міністри.

Створення спецтрибуналу доповнило б роль Міжнародного кримінального суду. Саме МКС має переслідувати осіб за військові злочини, геноцид і злочини проти людяності. У свою чергу, основною відповідальністю спецтрибуналу буде саме злочин агресії.

«Ключові натхненники, підбурювачі та посередники цієї смертоносної агресії не можуть уникнути правосуддя лише через прогалину в міжнародній кримінальній юрисдикції», – підсумували у заяві.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору