Ужгородка

Новини Закарпаття

Рада визнала Чеченську Республіку Ічкерія окупованою Росією

Верховна Рада України визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою Росією та засудила геноцид чеченського народу. Як повідомив депутат Ярослав Железняк, за постанову проголосували 287 народних депутатів.

У документі зазначається, що Верховна Рада бере до уваги проголошення 25 листопада 1990 року Загальнонаціональним з’їздом чеченського народу декларації про державний суверенітет Чеченії (Нохчийчоь), на основі реалізації чеченським народом свого права на самовизначення, закріпленого у Статуті ООН, а також проголошення Чеченською Республікою Ічкерія незалежності після розпаду СРСР 12 березня 1992 року.

Нещодавно Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією.

Нагадаємо, після розпаду СРСР Чеченська Республіка Ічкерія відновила свою незалежність. Російська Федерація не захотіла, щоб чеченський народ був вільним, тому розпочала війну проти Ічкерії. 

Російсько-чеченська війна тривала з 1994 по 1996 рік і завершилася перемогою чеченців над Росією. 

Проте Росія не зупинилася і почала війну в Ічкерії вдруге, яка тривала з 1999 по 2009 рік. Друга війна завершился катастрофічними жертвами, зокрема серед мирного населення, і окупацією Ічкерії.

За різними оцінками, російсько-чеченські війни забрали життя від від 50 до 80 тисяч людей, переважно цивільних. Рамзан Кадиров, якого поставила РФ керувати окупованою Чечнею, ставленник Путіна. Сам Кадиров до чеченських війн був ніким. 

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору