Ужгородка

Новини Закарпаття

Під час російської окупації одна з найбільших свиноферм на сході України втратила понад 60 тис свиней

Прямі втрати ПрАТ “Агрокомбінат “Слобожанський” становлять понад 20 млн дол.

ПрАТ “Агрокомбінат “Слобожанський” — один із найбільших свинокомплексів на сході України, так званий “стотисячник”, маточне поголів’я якого до війни налічувало понад 60 тис. свиней(eт. ч. 3 435 маточного). Виробничі потужності підприємства знаходяться в Чугуївському районі Харківської області.

З перших днів війни (4-го березня) підприємство опинилося в окупації. Із середини квітня населені пункти (смт. Чкалівське та с. Іванівка), де розміщені виробничі потужності підприємства, опинилися на першій лінії вогню. Така ситуація тривала аж до 8-го вересня — майже п’ять місяців, повідомляє асоціація “Свинарі України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Підприємство перебувало під постійними обстрілами, дороги на в’їзд та виїзд були заблоковані, без можливості вивезти тварин чи, навпаки, поставити ветпрепарати, корми та паливо. Логістика між фермами була повністю зруйнована. Як наслідок, репродуктор в с. Іванівка залишився без кормів, тварини почали голодувати. Більшість працівників перемістилася в безпечніші регіони, не тільки через загрозу життю, а й через терор, який влаштували окупаційні війська. У зв’язку з браком спеціалістів довелося обрати пріоритетні для збереження групи тварин”, — зазначили у компанії.

З 23-го квітня весь окупований регіон залишився без електропостачання, в тому числі і с. Іванівка. На фермі запустили дизель-генератори. Системи поїння та годування вмикали лише на кілька годин, намагалися економити дизель, що теж закінчувався. Тварини почали гинути від браку води та кормів, хвороб та обстрілів.

13-го травня ракетними ударами на території комплексу “Промзона” зруйнували комбікормовий завод та прилеглі корпуси відгодівлі, тварин почали годувати кормами, які виготовляли на саморобному обладнанні.

Протягом наступних місяців артилерійськими та ракетними обстрілами було зруйновано 34-ри з 42-ох корпусів відгодівельного комплексу “Промзона” і 4 корпуси племінного репродуктора в с. Іванівка, практично всі склади елеваторного господарства. Окупанти вилучили більшість техніки з автотракторного парку, розграбували адмінбудівлю та склади забійного цеху.

На момент деокупації підприємству вдалося зберегти 1,3 тис. голів маточного поголів’я та близько 7 тис. голів на відгодівлі, де наразі свині продовжують гинути від холоду в зруйнованих корпусах. Загалом на підприємстві за період окупації загинуло близько 63 тис. голів свиней. Прямі втрати ПрАТ “Агрокомбінат “Слобожанський” становлять понад 20 млн дол.

“Наразі хочемо відновити поголів’я в с. Іванівка, де вціліло близько тисячі ремонтних свинок. Цей майданчик будемо використовувати під закритий цикл.Годувати плануємо готовими комбікормами, які будемо закуповувати.До липня 2023-го року маємо намір вийти на 20 тис. голів товарного поголів’я. Звісно, стратегічною залишається відбудова та повна реконструкція основної ферми “Промзона” в смт. Чкалівське. Адже наше підприємство є стратегічно важливим виробником м’яса не тільки для регіону, але і для країни в цілому”, — розповіли керівники підприємства.

Нагадаємо, компанії ІМК довелося після окупації  закрити сучасну молочну ферму у Чернігівській області на кордоні з Білоруссю. Про це розповів генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса, пише infagro.

Фермер Сергій Свириденко із Донеччини перевіз півтори сотні цапів та кіз на Волинь. Про це інформує Суспільне новини.

Навіть під час військової агресії сільські трудівники не лише дбають про продовольчу безпеку, а й нарощують виробництво тваринницької продукції. В одному з сіл Дніпропетровщини відкрили сучасний тваринницький комплекс, інформує телеканал “Новини D1”.

Раніше Landlord повідомляв, про ще одну неймовірну історію фермера з Донеччини (ВІДЕО).

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору