Для будівництва біометанової станції потрібно €7-9 млн
Біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим, проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь. Про це розповів генеральний директор “Галс Агро” Сергій Кравчук в інтерв’ю Latifundist.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
За його словами лише державна програма може стимулювати розвиток виготовлення біометану.
Для будівництва біометанової станції потрібно €7-9 млн. Водночас є багато ризиків.
“Маємо ризики воєнного стану. Маємо ситуацію з кредитуванням, яка зараз є. І не маємо ніякої програми державної підтримки інвестицій у галузь. Самі розв’язуємо проблеми з підключеннями, дозволами, стандартами тощо”, — зауважив керівник “Галс Агро”.
Кравчук зазначив, що в Євросоюзі прийняли програму розвитку виробництва біометану, загальним об’ємом виробництва 35 млрд куб.м. до 2030 року. Вони будуть підтримувати свою галузь, надавати пільгові кредити або дотації, гарантувати ціну на газ та відсутність адміністративних перешкод.
Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу
У цей час, пояснив експерт, Євросоюз прийняв програму розвитку виробництва біометану, загальним об’ємом виробництва 35 млрд куб.м. до 2030 року. Вони будуть підтримувати свою галузь, надавати пільгові кредити або дотації, гарантувати ціну на газ та відсутність адміністративних перешкод.
Нічого такого у нас немає, а це значить, що інвестор знаходиться в вакуумі, наголосив він.
Проте, як пояснив Кравчук, якщо держава оголосить програму у тому чи іншому вигляді, покаже що вона зацікавлена, що захищає інвестиції — буде черга інвесторів, які хочуть “залетіти”, бо біометан сьогодні, як “гарячий пиріжок”.
Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25%
внутрішнього споживання газу. Високо оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціація. За їх повідомленнями,
біометан має суттєву перевагу стосовно біогазу. Також він може використовуватися як повний аналог
природного газу. Подібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.
Нагадаємо, в Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.
Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.
“Чернігівгаз” видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу “Галс Агро”. Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.
2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволило постачати біометан в мережі.
Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.
МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.
Анна Лиса
Джерело: Landlord