Ужгородка

Новини Закарпаття

На Тернопільщині діти висадили сотні квітів, щоб прийти до них у день української перемоги

Ще з давніх часів квіти в житті людей відігравали величезну роль. Вони завжди асоціювалися з любов’ю, радістю, гарним настроєм і бадьорістю. Наші предки дарували квіти не тільки у свята, а також, і в будні дні, бо вірили, що магія квітів допомагає навіть хворій людині піднятися на ноги, надати їй відчуття легкості та безтурботності.

Природа створила безліч різноманітних рослин, серед яких дуже багато таких, що мають декоративне значення для людини. Окрім того, людина сама селекційним шляхом вивела декоративні квіти. Кожен з двохсот тисяч видів цих прекрасних рослин на нашій землі унікальний, по-своєму, гарний і незвичайний, кожен викликає море радісних емоцій і переживань. Безліч квітів не тільки роблять наше життя яскравішим, вони також сприяють очищенню і оздоровленню повітря навколо нас, наповнюючи його киснем, тонким і ніжним ароматом. Вчені довели, що ці прекрасні створіння вміють поглинати негативну енергію, натомість віддаючи позитивно заряджені частинки. Лише згадайте посмішки і радість людей, яким ви дарували квіти… Для людини дуже важливо навчитися знімати щоденне напруження. У цьому теж допомагають квіти. 

Квіти, як і музика, створюють піднесений настрій, надихають на творчість. Чимало художників, письменників, композиторів присвятили квітам свої твори, вклавши в них багато любові, тепла й уваги.

Різнобарвним килимом чарують вони очі. Це сміливі чорнобривці, хвилюючі маки, пишні півонії, несміливі дзвоники, пристрасні гладіолуси, гордовиті хризантеми і засмучені волошки, але сьогоднішнє дійство присвячене саме тюльпанам, нарцисам та ліліям.

Нещодавно на території Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбувся захід «Квіти – Миру, квіти – Перемоги», під час якого школярі висадили цибульки нарцисів, тюльпанів та лілій, як прояв підтримки в спільній боротьбі проти російського агресора. Організаторами незвичайної акції стали Старовишнівецький ліцей, Вишнівецька селищна рада та Вишнівецький відділ Заповідника. Загалом було висаджено 500 цибулин, зібраних силами небайдужих. Рослини висадили на символічній частині Вишневецького палацово-паркового комплексу, а саме навколо пам’ятника Дмитру Вишневецькому (Байді) – провіднику українського козацтва.  Навесні усі маленькі учасники акції доглядатимуть свої квіти і обов’язково прийдуть до них в день української перемоги.   

Квіткова алея «Квіти – Миру, квіти – Перемоги» Вишневецького палацу – це важливий декоративний елемент, який додасть нашій пам’ятці унікальності і неповторності, а ще сприятиме формуванню екологічної культури особистості та відповідальності за збереження природного середовища перед майбутніми поколіннями.

Ганна КІЩЕНКО,

наукова співробітниця Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля».

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору