Ужгородка

Новини Закарпаття

Марія Бабій: «Наші двері завжди відчинені для кожного, хто потребує допомоги»

Щороку у першу неділю листопада в Україні відзначають День працівників соціальної сфери. Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Їхню увагу і турботу відчувають широкі верстви населення і, насамперед, особи похилого віку та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, безробітні громадяни.

Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи допомогу тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, соціальні працівники роблять вагомий внесок у розбудову демократичного суспільства. 

Власне про роботу працівників соціальної сфери – наше інтерв’ю з директоркою комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Гусятинської селищної ради Марією БАБІЙ.

– Маріє Іванівно, коли і з якою метою створена дана установа, яку ви очолюєте?

– Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Гусятинської селищної ради створена відповідно до рішення 1 сесії VIII скликання Гусятинської селищної ради  від 23 грудня 2020 року. У кожній територіальній  громаді, в тому числі і нашій, певну частину населення складають громадяни вразливої категорії, які перебувають в складних життєвих обставинах та не можуть самостійно їх подолати, або мають ризик потрапити в такі обставини. Вони потребують сторонньої допомоги – надання соціальних послуг. Основним надавачем таких послуг  є і наша комунальна установа. 

– Скільки людей на території громади нині потребує вашої допомоги

– В установі працює 16 соціальних робітників, які надають послуги в усіх населених пунктах громади. На даний час у нас на обслуговуванні знаходиться 145 осіб у відділенні соціальної допомоги вдома. 

 З метою комплексного надання якісних соціальних послуг у Центрі функціонує два відділення – відділення надання соціальної допомоги вдома та відділення соціальної роботи,  кожне з них проводить свою певну  роботу. Слід додати, що у зв’язку з війною додалось більше відповідальності та обов’язків, які покладені на кожного працівника установи. Також при установі функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації.

Відділення соціальної допомоги вдома, яке очолює Ганна Карпо, забезпечує надання базових соціальних послуг за місцем проживання підопічних, які втратили здатність рухатися чи пересуватися або це дається їм із великими труднощами. Соціальні робітники здійснюють закупівлю та доставку продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прибирання житла, прання, прасування білизни, надають  допомогу в оформленні різних видів документів, субсидії, оплачують комунальні послуги та виконують ряд робіт по домашньому господарству на присадибних ділянках. 

Відділення соціальної роботи, яке очолює Алла Галунька, надає соціальні послуги відповідно до складеного акту оцінки потреб сім’ї/особи. За результатами оцінювання потреб з’ясовано, що особи знаходяться у складних життєвих обставинах через вплив несприятливих зовнішніх або внутрішніх чинників: малозабезпеченість, багатодітні родини, безробіття, зловживання спиртними напоями, домашнє насильство.

  За дев’ять місяців ми побували в усіх  населених пунктах нашої громади. Разом зі старостами виявляємо осіб вразливих категорій, проводимо з особами чи сім’ями інформаційно-просвітницьку роботу, визначаємо їх індивідуальні потреби, реагуємо на нові проблеми сьогодення.

 Відділення також веде облік учасників АТО та ВПО. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у нашій громаді перебувало на обліку понад 1803 особи, які знайшли тут прихисток. На сьогодні на обліку перебуває 457 осіб з них: 286 жінок, 74 чоловіки, 81 дитина та 16 осіб з інвалідністю. 

Працівники комунальної установи проводять роз’яснюючу роботу щодо створення прийомних сімей та будинку сімейного типу, а також щодо виявлення кандидатів на одну із форм сімейного виховання – надання послуги патронату над дитиною, яка перебуває у складних життєвих о б с т а в и н а х. Разом із відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Гусятинської селищної ради, службою у справах дітей, відділом пробації та безоплатної правової допомоги проводяться спільні зустрічі, наради, круглі столи,  на яких обговорюються проблемні питання осіб, які потрапили у складні життєві обставини та без сторонньої допомоги не можуть їх подолати.

– Яким чином здійснюється надання гуманітарної допомоги і хто її отримує?

 – Центр співпрацює з фермерами, громадськими, релігійними та  благодійними організаціями, які надають допомогу у вигляді продуктів, дитячого  харчування, інвентаря, одягу, взуття, постільної білизни, засобів гігієни, медикаментів  тощо. Все це ми розподіляємо серед осіб , які перебувають на обслуговуванні у Центрі, а також внутрішньо переміщених  осіб.

Проводимо також  благодійні заходи до Різдвяних  і Великодніх свят, днів захисту дітей, знань та до дня осіб похилого віку. Наші двері завжди відчинені для кожного, хто потребує допомоги. Найголовніше вірите в те, що все буде добре!

– Дякую за розмову. Нехай нагородою за вашу благородну працю будуть благополуччя та щасливі очі тих, кого ви підтримали у скрутну хвилину. Міцного вам здоров’я, оптимізму, невичерпної енергії та благополуччя…

Марія МАЙДАНЮК.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору