Ужгородка

Новини Закарпаття

Відхід окупантів із Херсона навряд чи є пасткою для ЗСУ – ISW

Про це повідомив Інститут вивчення війни (ІSW).

“Російські війська увійшли в нову фазу – вони віддають перевагу організованому відведенню військ замість спроб повністю зупинити український контрнаступ”, – йдеться у висновках.

На думку аналітиків, український контрнаступ на Херсонському напрямку з серпня — зокрема, скоординована кампанія блокування, щоб змусити російські сили відійти через Дніпро без необхідності великих українських наземних наступальних дій — ймовірно, вдався. Українські війська постійно атакували мости через Дніпро, центри постачання російських військ та їхні склади боєприпасів, поєднуючи ці удари з розважливими й успішними наземними атаками на ключові пункти – такі як Давидів Брід. І ця стратегія дала результати.

“Відхід Росії із західного берега Дніпра навряд чи є пасткою, яка має на меті заманити українські війська у складний бій поблизу Херсона, як припускають деякі українські та західні джерела. Раніше ISW спостерігала за багатьма ознаками того, що російські сили, військові та економічні активи, а також окупаційні елементи постійно відступають із західного берега через річку Дніпро, і російські офіційні особи передбачали й готувалися до відведення у спосіб, несумісний із кампанією з метою обдурити та заманити в пастку українські війська”, – вважають в Інституті.

Водночас ISW припускає, що деякі російські підрозділи можуть залишитися, аби затримати ЗСУ в самому Херсоні, проте це матиме на меті забезпечити організований відхід якомога більшої кількості російських військ.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору