Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні ліквідували ботоферму, яка щодня створювала понад 500 акаунтів для поширення кремлівської пропаганди

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Спеціалізоване обладнання ботоферми дозволяло щодня реєструвати понад 500 анонімних облікових записів у різних соцмережах, зокрема заборонених в Україні.

Саме ці фейкові акаунти використовували для поширення кремлівської пропаганди в Інтернеті.

Насамперед зловмисники масово розповсюджували дезінформацію про ситуацію на фронті, а також виправдовували збройну агресію Росії. Подібні “вкиди” подавали від імені “пересічних” громадян, які нібито проживають в Україні, зокрема у тимчасово окупованих її районах.

За даними слідства, ворожу ботоферму організували четверо мешканців Вінниччини, а технічно обслуговував її житель Києва. Вони пропонували послуги щодо розповсюдження деструктивного контенту з Росії.

Основними клієнтами зловмисників були представники російських спецслужб, які використовували “ботів” для нав’язування рашистської ідеології та брехні про війну в Україні.

Через підставних осіб ворог купував анонімні акаунти та застосовував їх для проведення інформаційно-підривної діяльності. За кожного “бота” ділки отримували плату електронними переказами, які проходили через платіжні системи РФ.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України триває слідство для з’ясування всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору