Ужгородка

Новини Закарпаття

Без росії перевірки суден пришвидшилася в кілька разів біля Стамбулу

За 3 місяці реалізації “Зернової ініціативи” 422 судна експортували майже 10 млн тонн агропродукції. Цей обсяг міг би бути на 30-40% більше, якби рф не блокувала проведення інспекцій в Босфорі

Завдяки тому, що ООН та Туреччина збільшили кількість інспекційних груп до 10, Спільний координаційний центр (СКЦ) 31 жовтня перевірив 46 суден з 1,7 млн тонн української агропродукції, які вже вирушили до портів призначення, повідомляє МІУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Черга з суден в Босфорі, які очікують на інспекцію, скоротилася до 147 суден як на вихід, так і на вхід.

За 3 місяці реалізації “Зернової ініціативи” 422 судна експортували майже 10 млн тонн агропродукції. Цей обсяг міг би бути на 30-40% більше, якби рф не блокувала проведення інспекцій в Босфорі.

Прискорення перевірок також підтвердив керівник Моніторингової групи Інституту стратегічних досліджень Андрій Клименко в Media Center Ukraine. Небезпека для судноплавства із-за штучної тісняви в Мармуровому морі “зменшується на очах”.

“Турецькі та ООНівські інспектори добре попрацювали — всі ці судна з українським зерном, що йдуть прямо зараз до протоки Чанаккале і далі в Середземне море, очікували цього моменту до 21-22 днів із-за саботажу інспекторів рф”, — зазначив він.

Раніше ООН та Туреччина наголосили на необхідності продовження “Зернової ініціативи” та погодили рух суден гуманітарним коридором. Водночас тривають перемовини ООН та Туреччини з делегацією росії, де сторони продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації ініціативи. Україна зі свого боку продовжує виконувати свої зобов’язання та залишається гарантом продовольчої безпеки для всього цивілізованого світу.

Довідка. 22 липня рф підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, рф відновлює свою участь у чорноморській зерновій ініціативі. “Зерновий коридор” відновить діяльність.

16 жовтня стало відомо, що рф передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій рф, які потрібно обговорити.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору