Колаборант забезпечував переправлення військової техніки і боєприпасів рф для окупаційного угруповання на правому березі Дніпра
Служба безпеки України оголосила підозру очільнику Херсонського “морпорта рф” Андрію Харитонову, який сприяв водній переправі ворожих боєприпасів на правий берег Дніпра, повідомляє пресслужба СБУ.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
В результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру у вчиненні злочинів проти України ще трьом ворожим поплічникам. Серед них – керівник створеного агресором “государственного унитарного предприятия “Херсонский морской торговый порт”.
Встановлено, що він забезпечував переправлення військової техніки і боєприпасів рф для окупаційного угруповання на правому березі Дніпра. Для цього надав плавзасоби підприємства, які використовувались під час зведення мостових переправ через Дніпро.
Також брав участь у розграбуванні захоплених підприємств воднотранспортної галузі регіону для передачі викраденого майна на користь рф.
За даними слідства, зловмисником є колишній чиновник Укрводшляху. У червні цього року він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і вступив до лав окупаційної адміністрації Херсону.
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, Служба безпеки України викрила і ліквідувала схему незаконного експорту лісу через компанії бізнесмена Дмитра Фірташа, який зараз перебуває під санкціями РНБО.
Діяльність аграрія може потрапити під статтю частини 4 статті 111/1 Кримінального кодексу України “…провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, зокрема й окупаційною адміністрацією держави-агресора”, що карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Національне антикорупційне бюро України два дні проводило обшуки стосовно махінацій з гуманітарною допомогою у заступників міністрів агрополітики й економіки, а також радниці заступника голови ОП.
На початку жовтня НАБУ та САП заявили, що викрили організовану групу на чолі з колишнім головою правління ПАТ АБ “Укргазбанк”, а нині — головою НБУ Кирилом Шевченком, яка упродовж 2014-2019 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. П’яти учасникам цієї групи повідомили про підозру.
Анна Лиса
Джерело: Landlord