Ужгородка

Новини Закарпаття

На Житомирщині фермер зібрав близько 1,5 тис. тонн кавунів

Посіяв експериментальне поле фермер наприкінці травня, отримав урожай – 50 т/га

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України цього сезону залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Крим тимчасово забрали, Херсон тимчасово забрали. Кавунів немає. Вирішили спробувати”, – пояснив Райський.

Посіяв експериментальне поле фермер наприкінці травня. Отримав урожай – 50 т/га, яким пишається.

Фермер наголосив, що кавуном потрібно серйозно займатися, тоді буде цікаво.

“А так… Ми взагалі займаємось вирощуванням капусти. Холодне літо було й осінь дощова, тож затягнулася вегетація. А так, якби було, як завжди, стандартне літо, то були б найкращі кавуни”, – зазначив він.

Продукцію Леонід Райський реалізовував на місцевих ринках, возив до Вінниці, Києва та Одеси. А частину безоплатно передавав військовослужбовцям, які лікуються у шпиталях Житомирської області.

Нагадаємо, у Закарпатську область з Херсонщини релокувалося ТОВ “ТД “Є все” і в перший же сезон фермери мали змогу виростити врожай кавунів. На наступний рік херсонські фермери планують отримати під Ужгородом врожай смугастих не гірший, ніж на півдні.

Попри війну на Вінниччині вирощують кавуни, як данину традиціям.

Landlord раніше повідомляв, українське садівниче господарство успішно проводить заміну сортів у яблуневому саду.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Завдяки сусіднім областям цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору