Ужгородка

Новини Закарпаття

Країни можуть забезпечити необхідний об’єм експорту зерна України наземним транспортом – єврокомісар

З березня з України експортували 20 млн тонн зерна, більшість з яких – 12,5 млн – сухопутним транспортом, а 7,5 млн – морським

В умовах сьогодення зосередитися на сухопутному маршруті, адже на постійне відновлення морського транспорту розраховувати важко. РФ все ще може грати в гру, тому на ній не можна будувати безпечне майбутнє, заявив комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський в інтерв’ю RMF FM.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він зауважив, що “коридори солідарності”, тобто автомобільний транспорт через Польщу та Румунію, пройшли перевірку. Як повідомив польський комісар, з березня з України було експортовано 20 млн тонн зерна, більшість з яких – 12,5 млн – сухопутним транспортом, а 7,5 млн – морським. Тепер потрібно активізувати експорт сухопутним транспортом, і так, за словами Войцеховського, роль Польщі зросте.

Читайте також: У Литві закликали “обійти шантаж росіян” та забезпечити військовий супровід суднам з українським зерном.

Войцеховський запевняє, що ЄС підтримуватиме автомобільний транспорт, в тому числі через інвестиції. Окрім необхідної адаптації залізниць (різна ширина колії) чи будівництва складів, ЄС міг би, за словами комісара, зайнятися, наприклад, будівництвом трубопроводу для транспортування соняшникової олії з України. Це ініціатива Києва, але, за словами комісара, вона може знайти фінансову підтримку з боку ЄС.

Ідея будівництва трубопроводу, який міг би використовуватися для транспортування соняшникової олії, великим виробником якої є Україна, є розумною пропозицією, вважає Войцеховський. ЄС буде готовий підтримати цю ініціативу.

Нагадаємо, попри ускладнену ситуацію, Європа продовжує імпорт українських зернових сухопутним коридором. Про це заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.

На дев’ятому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Франція разом з колегами в ЄС опрацьовують сухопутний маршрут для експорту українського зерна.

Агресор програє на полі бою і намагається шантажувати світ, створюючи гострий дефіцит продовольства в країнах Азії та Африки. Тож в ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору