Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські полярники встановили вказівник на Херсон біля станції “Академік Вернадський”

Про це повідомляють в Національному антарктичному науковому центрі.

Табличку розмістили на спеціальному стовпі поблизу станції, де знаходяться покажчики різних населених пунктів: з яких родом наші полярники або які мають для них символічне значення. Зокрема, Київ, Черкаси, Харків, Вінниця, аргентинський порт Усвая, сусідня станція “Розера” тощо. Серед останніх – у квітні 2022-го, під час першого рейсу українського дослідницького судна “Ноосфера” до “Вернадського”, моряки криголама додали знак рідного Ізмаїла.

“Віднині ж в Антарктиці є вказівник на Херсон – на честь повернення міста додому”, – зазначили в Національному антарктичному науковому центрі.

Разом з ним учасники 27-ї УАЕ встановили також покажчик “Буча” – ще одного міста-героя України. Знак з’явився у день народження бучанця Євгена Прокопчука, який працював сисадміном 25-ї УАЕ і з перших днів повномасштабної війни пішов на фронт захищати Україну.

Найближчим часом зимівники планують додати назви інших міст, які відважно протистояли російській навалі, насамперед Маріуполь. Окрім того, деякі вказівники будуть оновлені. Наприклад, Кіровоград декомунізують на Кропивницький, а Вінницю та Одесу зроблять українською транслітерацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору