Ужгородка

Новини Закарпаття

Німеччина націоналізує дочірню компанію “Газпрому”

Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву Міненергетики Німеччини, передає “Економічна правда”.

Так, уряд ФРН отримає 100% акцій SEFE (Securing Energy for Europe GmbH) – раніше відомої як Gazprom Germania – і збільшить свій кредит компанії до 13,8 мільярда євро.

Цей крок був необхідний, оскільки надмірна заборгованість SEFE і загроза неминучої неплатоспроможності “поставили б під загрозу безпеку постачань в Німеччині”, кажуть в міністерстві.

“Найбільша економіка Європи стикається з потенційним колапсом свого енергетичного сектора після того, як президент Росії Володимир Путін почав обмежувати потоки газу після вторгнення в Україну. Обмеження спровокувало дефіцит, призвело до різкого зростання цін і змусило адміністрацію канцлера Олафа Шольца попередити про можливе нормування і відключення електроенергії цієї зими”, – пише агентство.

Bloomberg нагадує, що це вже другий випадок порятунку енергетичної компанії протягом двох місяців. У вересні уряд заявив, що націоналізує Uniper SE, найбільшого імпортера газу в країні, після того, як компанія накопичила понад 8 мільярдів євро збитків.

Ці кроки є частиною пакета заходів вартістю 200 мільярдів євро, який уряд розробив, щоб допомогти компаніям і домогосподарствам впоратися зі зростанням цін на енергоносії. SEFE перебуває під німецькою опікою відтоді, як “Газпром” відключив його у квітні.

Кілька днів тому в Єврокомісії погодили поглинання урядом Німеччини компанії SEFE.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору