Ужгородка

Новини Закарпаття

ЗСУ “затрофеїли” рідкісну машину для керування вогнем САУ

Про це повідомили в Telegram Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

“ЗСУ затрофеїли чергового рідкісного звіра. Пересувний пункт розвідки та управління вогнем артилерії – 1В119 “Реостат”. Це ще радянська технологія, але їхня кількість була обмежена. У кацапів на озброєнні було менше півсотні. На сьогодні відомо про 3 знищені та 7 трофейних 1В119″, – йдеться у повідомленні.

Як відзначає Ukraine Weapons Tracker, зазвичай “Реостат” використовують з 120-мм самохідними артилерійськими установками 2С9 “Нона”. За даними Defence-ua, українські військові могли мати справу з такою технікою раніше, адже є фото “Реостату” в камуфляжі ЗСУ.

Машина достатньо рідкісна — в радянському союзі зробили 60 таких, які мали дістатися росії після розвалу. Відзначимо, ними володіли два з’єднання десантних військ окупантів. За оцінками незалежних експертів, вони втратили вже сім — дві знищені, а п’ять стали трофеями.

В 1В119 “Реостат” окрім специфічної апаратури є польовий телефон ТА-57, прилад керування вогнем ПОУ-9 та танкова апаратура для навігації. За експлуатаційною заявкою, батарея САУ під керуванням “Реостату” може відкривати вогонь вже за 10 хвилин після переміщення.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору