Ужгородка

Новини Закарпаття

На городі мешканки Тернопільщини виявили скіфське поховання

На території Шумської громади на Тернопільщині археологи виявили поховання скіфської доби. Воно було виявлене на городі місцевої жительки, яка й поінформувала археологів про знахідку. Про це повідомили в Тернопільському обласному центрі охорони пам’яток культурної спадщини.

“Тернопільським обласним центром охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини проведені термінові охоронні розкопки на земельній ділянці у селі Угорськ, що належить до Шумської громади Тернопільської області. Після проведених робіт під керівництвом Марини Ягодинської (директорки Центру, археолога, к.і.н.) було виявлено, що останки похованої особи розміщувалися в умовній кам’яній “скрині”, швидше за все, у випростаному положенні . Дослідниця відносить знахідку до могилянської групи скіфського часу (VІІ-VІ ст. до н.е.)”, – йдеться у повідомленні.

Виявлені останки ексгумовані та будуть в подальшому ретельніше досліджені.

Відзначається, що це не перша археологічна знахідка на Тернопільщині виявлена випадково. Так, торікнбуло відкрите цінне скринькове поховання, яке залишалося недоторканим близько 5 тис. років.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору