Ужгородка

Новини Закарпаття

МАГАТЕ вимагає від Росії вивести військових із Запорізької АЕС

Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в резолюції закликає Росію вивести своїх військових та інший російський персонал із Запорізької АЕС, відмовитися від “необґрунтованих претензій” на володіння станцією та припинити будь-які дії на українських ядерних обʼєктах.

Резолюція підтримана 17 листопада більшістю членів ради, до якої входять 35 країн. У ній також ідеться, що МАГАТЕ не виявило ознак незадекларованої ядерної діяльності чи матеріалів, повʼязаних із розробкою пристроїв для розсіювання радіації (так званих “брудних бомб”) в Україні.

На початку листопада фахівці МАГАТЕ перевірили три українські ядерні обʼєкти. Інспекція проводилася на екстрений запит Києва після того, як російська влада виступила із твердженнями, що українська сторона готується підірвати на своїй території так звану “брудну бомбу”, а відповідальність за застосування такої зброї покласти на Росію. Київ та країни Заходу назвали звинувачення Москви брехливими.

У резолюції також висловлюється глибоке занепокоєння через тиск на український персонал ЗАЕС, а також неодноразові порушення зовнішнього енергопостачання внаслідок обстрілів.

Це вже третя резолюція МАГАТЕ, присвячена проблемі ядерної безпеки в Україні від початку російського вторгнення у лютому цього року. Проти виступили Росія та Китай. Сім країн — Індія, Пакистан, Саудівська Аравія, Вʼєтнам, Південно-Африканська Республіка, Кенія та Намібія утрималися від голосування.

Нагадаємо, 15 листопада через ракетну атаку росіян постраждали дві українські АЕС.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору