Ужгородка

Новини Закарпаття

Дефіциту місткостей для зберігання врожаю не прогнозується – Висоцький

Завдяки міжнародній допомозі закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн тонн.

З початку повномасштабного вторгнення рф Україна експортувала понад 26 млн тонн агропродукції. Це зернові, зернобобові та олійні культури. З них пшениці – понад 5,5 млн тонн, кукурудзи – понад 10 млн тонн, ріпаку – 2,4 млн тонн, по 2 млн тонн — олії та насіння соняшника. Як аграрії завершують цей сезон та які програми підтримки для сільгоспвиробників реалізовує Уряд розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За вісім місяців війни вдалося досягти непоганих показників експорту.

“Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал приблизно в 15 млн тонн. Тобто за цей період в мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн тонн в цілому”, – зазначив Висоцький.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Попри усі складнощі, аграрії продовжують працювати на своєму фронті. Для їх підтримки запроваджено ряд програм, які дозволяють агровиробникам працювати, як мінімум покриваючи собівартість робіт.

Проблема зберігання зерна також вирішується, зокрема завдяки гуманітарній допомозі від ФАО та інших міжнародних партнерів. Завдяки цій допомозі закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн тонн.

“Зараз ці рукави активно роздаються, 30% аграріїв вже отримали засоби. Ситуація із зберігання зерна не є критичною, дефіциту ємностей для зберігання урожаю не передбачається”, – акцентував Висоцький.

Нагадаємо, вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору