Ужгородка

Новини Закарпаття

МАГАТЕ зафіксувало вибухи поблизу реакторів ЗАЕС

МАГАТЕ зафіксувало вибухи біля ядерних реакторів під час обстрілів окупованої Запорізької АЕС, які сталися 19 та 20 листопада. Про це йдеться на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

В організації зазначають, що неодноразові обстріли майданчика станції також пошкодили будинки, системи та обладнання. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі ці назвав обстріли одними з найінтенсивнішими за останні місяці.

Втім, від обстрілів не постраждали зовнішні джерела живлення ЗАЕС, які раніше декілька разів виходили з ладу. За словами експертів МАГАТЕ, керівництво ЗАЕС повідомило про пошкодження у кількох місцях, зокрема у будівлі зі сховищем радіоактивних відходів, резервуарах для зберігання конденсату та мосту між одним із реакторів та його допоміжним обладнанням. 

“Попри те, що не було прямого впливу на ключові системи ядерної безпеки та захисту на станції, обстріл пройшов у небезпечній близькості до них. Ми говоримо про метри, а не про кілометри. Той, хто обстрілює Запорізьку АЕС, йде на величезний ризик та ризикує життям багатьох людей”, — сказав Гроссі.

Нагадаємо, через ракетну атаку росіян 15 листопада постраждали дві українські АЕС.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору