Ужгородка

Новини Закарпаття

Попри війну Україна оновила рекорд експорту лохини

Вже традиційно основним ринком збуту для лохини з України була Польща

За інформацією аналітиків EastFruit, попри вторгнення російських окупаційних військ, пошкодження ними частини плантацій у центральних та північних регіонах країни, і загалом неймовірно складні умови, українські садівники у 2022 році змогли збільшити обсяги експорту лохини до рекордних за всю історію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загальний експорт свіжої лохини з України у 2022 році перевищив 2,5 тис. тонн, збільшившись у півтора раза стосовно 2021 року. Попередній рекорд експорту лохини з України, досягнутий у 2019 році, було перевищено на 11%. І це, попри те, що у 2022 році не було постачання лохини з України до білорусі, яка, до цього року, була одним з основних ринків збуту української лохини.

Вже традиційно основним ринком збуту для лохини з України була Польща. У 2022 році ця країна імпортувала з України у 2,2 раза більше ягоди, ніж роком раніше, а обсяг постачання досяг 1,35 тис. тонн за сезон. Таким чином, понад 50% усієї української лохини було відправлено до Польщі. При цьому Польща була лише транзитним пунктом для лохини з України до інших країн ЄС, тому що експорт свіжої лохини з Польщі в багато разів перевищує обсяги експорту цих ягід з України.

Інші великі імпортери лохини з України — Нідерланди, Великобританія та Молдова — теж різко збільшили обсяги імпорту: на 80%, 68% та у 2,4 раза відповідно. Вперше оптові партії лохини з України вирушили також до Іспанії, Німеччини, Грузії та Фінляндії. А ось постачання лохини до країн, куди її доставляли раніше літаками – ОАЕ, Малайзія та Сінгапур, не здійснювалися у зв’язку з військовою агресією росії проти України.

Нагадаємо, у 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

За оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору