Ужгородка

Новини Закарпаття

У Херсоні затримали колаборанта, який “вибивав голоси” за приєднання регіону до РФ

Про це повідомляє СБУ.

Чоловік був представником «избирательной комиссии», яку загарбники створили під час захоплення обласного центру.

Ця псевдоустанова виконувала завдання кремля щодо організації та проведення незаконного референдуму щодо нібито приєднання тимчасово окупованого регіону до РФ.

“Колаборант збирав “голоси” для фейкового плебісциту. Для цього обходив квартири багатоповерхівок в одному з мікрорайонів міста і закликав людей “проголосувати” за кремлівський проєкт. У разі незгоди, зловмисник погрожував громадянам фізичною розправою і кликав “на допомогу” озброєних окупантів, які “чергували” біля під’їзду”, – йдеться в повідомленні. 

Оформлені під дулами автоматів “бюлетені” колаборант передавав до місцевої окупаційної адміністрації для подальшої фальсифікації результатів фейкового плебісциту.

Затриманим виявився місцевий житель, який на початку повномасштабного вторгнення підтримав загарбників і пішов з ними на співпрацю. За це його призначили на “посаду” з грошовим “утриманням” коштом агресора.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, вчинена за змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору