Ужгородка

Новини Закарпаття

У Норвегії планують перетворювати пісок на родючий ґрунт завдяки наноглині

Рідка натуральна глина (LNC) може перетворити пустельний пісок на родючий ґрунт менш ніж за 7 годин. Процес, який раніше займав від 7 до 12 років

Понад 20% родючих земель на землі вже деградовано. Пустелі поширюються настільки швидко, що світове сільське господарство може мати лише 60 урожаїв. За даними Організації Об’єднаних Націй, щорічно 12 мільйонів гектарів родючих земель гинуть через опустелювання. Тобто 2000 футбольних полів з родючим ґрунтом щогодини перетворюються на пісок. Оскільки це відбувається, наше глобальне населення зростає настільки швидко, що в наступні 40 років нам знадобиться більше їжі, ніж планета виробила за останні 500 років.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Норвезький стартап Desert Control винайшов метод боротьби з опустелюванням. Після обприскування піску рідкою наноглиною він перетворюється на ґрунт.

Desert Control пропонує рішення, яке може революціонізувати війну проти опустелювання. Рідка натуральна глина (LNC) може перетворити пустельний пісок на родючий ґрунт менш ніж за 7 годин. Процес, який раніше займав від 7 до 12 років. Це змінює правила гри, підживлює нашу надію знову зробити землю зеленою.

Рідка наноглина, винайдена на початку 2000-х норвезьким ученим Крістіаном Олесеном, є секретом дивовижних досягнень Desert Control. Під час розпилення цей винахід просочується крізь пісок, перетворюючи його на водоутримуючий ґрунт.

Запатентований процес виробництва LNC базується на 12-річних дослідженнях. Кілька проєктів було виконано в різних частинах світу та на різних типах піску та ґрунту. Після отримання результатів валідації у 2020 році фокус змістився на розробку обладнання для масового виробництва LNC, щоб забезпечити доставку унікального продукту у два сегменти: сільське господарство та озеленення.

Desert Control планує насамперед продавати свою наноглину в ОАЕ, де практично немає сільського господарства через те, що пустелі займають більшу частину території держави. Вартість застосування технології варіюється від $2 до $5 за кв. м, що не зовсім дешево з огляду на обсяг оброблюваної площі.

Нагадаємо, міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору