Ужгородка

Новини Закарпаття

У Німеччині відповіли на пропозицію Польщі передати Україні ППО Patriot

Про це пише Bloomberg.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся з проханням про переміщення Patriot пізно ввечері в середу. Це прохання надійшло через кілька днів після того, як країни уклали угоду про протиповітряну оборону, за якою німецькі ракети Patriot і винищувачі будуть розгорнуті в Польщі.

“Ці системи Patriot, які є частиною інтегрованого планування протиповітряної оборони НАТО. Ось чому було можливо зробити цю пропозицію Польщі”, — заявила Крістін Ламбрехт журналістам у Берліні в четвер після переговорів зі своїм естонським колегою. — Будь-яка пропозиція, що відхиляється від цього, тепер повинна бути обговорена з НАТО і з нашими союзниками”.

Німеччина зробила пропозицію розмістити в Польщі винищувачі Patriot менш ніж через тиждень після того, як в результаті ракетного удару загинули дві людини в селі поблизу кордону з Україною, що викликало побоювання значної ескалації у відносинах між НАТО і Росією. Блащак, своєю чергою, сказав, що попросив Німеччину перемістити зброю ще далі — на схід Польщі після нової серії ударів з боку Росії, додавши, що “вони повинні захистити Україну від подальших жертв і відключень електроенергії і підвищать безпеку на нашому східному кордоні”.

Нагадаємо, раніше Польща прийняла пропозицію Німеччини щодо розміщення систем ППО Patriot на кордоні з Україною.

Після цього міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням передати Україні ЗРК, які призначалися для його країни.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору