Ужгородка

Новини Закарпаття

«Укртранснафта» викинула продавців авіаквитків з торгів на 4 мільйони всього лише за чесну довідку про захист довкілля

Адмінколегія АМКУ не задовольнила скаргу ТОВ «Пілот» щодо його відхилення на тендері ПАТ «Укртранснафта» щодо послуг туристичних агентств на очікувану суму 4,12 млн грн.

На торги «Укртранснафти» щодо виписки авіаквитків, бронювання залізничних квитків і  готелів та замовлення трансферів у 2018 році прийшло чотири фірми. Проте до аукціону були допущені лише дві з них – ТОВ «Літати разом» і ПрАТ «Кий Авіа».

Натомість двох інших потенційних учасників відхилили.

ТОВ «Туристична компанія «Загор’є» подало довідки про захист довкілля, матеріально-технічну базу і працівників без підпису вповноваженої особи, подекуди без найменування, дати і реєстраційного номеру.

ТОВ «Пілот» принесло довідку про застосування заходів із захисту довкілля, яка нібито не відповідала вимогам тендерної документації за змістом.

Компанія «Пілот» оскаржила своє відхилення в АМКУ, заявивши, що надала вказану довідку в суворій відповідності до вимог тендерної документації. У ній було зазначено, що чинне законодавство не передбачає застосування специфічних заходів захисту довкілля при наданні туристичних послуг.

На засіданні замовник повідомив, що документація тендеру містила вимогу «При наданні послуг повинні застосовуватись заходи із захисту довкілля». Отже, його задовольнила б лише довідка з гарантією застосування заходів із захисту довкілля. Через це адмінколегії довелось відмовити «Пілоту» в поновленні на тендері, бо він замість формальної згоди застосовувати такі заходи написав у довідці, що вони не передбачені законом. Тобто його тендерна пропозиція не відповідала тендерній документації, за що й була відхилена.

Крім того, «Пілот» вказав, що допущені «Літати разом» і «Кий Авіа» в аналогічних довідках гарантували застосування заходів із захисту довкілля, а в документі під назвою «Питальник щодо екологічно-соціальної політики Учасників» теж написали, що такі заходи не здійснюються. Проте в тендерній документації не було вимоги обов’язкового підтвердження застосування цих заходів у питальнику, на відміну від довідки. Таким чином, компанії «Літати Разом» і «Кий Авіа» були допущені до торгів правомірно.

Зрештою підряд виграла компанія «Кий Авіа» із ціною 3,94 млн грн., що на 4% дешевше від очікуваної вартості закупівлі. Ставки сервісних зборів наведено у таблиці нижче.

Основними акціонерами «Кий Авіа» є ТОВ «Кий Авіа Лізинг» і ТОВ «С.Л.В.», кінцевим бенефіціаром яких значиться Володимир Шпак. Переможець разом із компанією «Тікетс Тревел Нетворк Гмбх» (Австрія) є співзасновником ТОВ «Тікетс.Юей». Бенефіціарами останнього, крім того ж Шпака, виступають Андрій Інгульський та Сергій Кравець.

Суперник «Літати разом» належить Ользі Трінченко, Галині Когут і Роману Поліщуку, які також володіють ТОВ «КПТ Груп».

Власниками «Пілоту» є Михайло Кураченко і його ж ТОВ «Укравіатревелсервіс Груп».

Раніше Кураченко працював у «Кий Авіа», а згодом очолював раду директорів Асоціації авіаагентств України.

Тип послуги Сервісний збір, грн./од. із ПДВ
Виписка авіаквитків в економічному класі:
– на внутрішні рейси 100
– на рейси СНД 300
– на міжнародні рейси 300
– на інтерконтинентальні рейси 300
Виписка авіаквитків в бізнес-класі:
– на внутрішні рейси 200
– на рейси СНД 300
– на міжнародні рейси 300
– на інтерконтинентальні рейси 300
Зміни в бронюванні після оформлення квитка, зміна маршруту, повторна виписка, оформлення МСО 200
Бронювання залізничного квитка 35
Бронювання готелю в Україні 7%
Бронювання готелю за кордоном 7%
Замовлення трансферу з аеропорту/до аеропорту 7%

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору