Ужгородка

Новини Закарпаття

ЄС остаточно затвердив дев’ятий пакет санкцій проти Росії

Рада Європейського Союзу 16 грудня запровадила дев’ятий пакет санкцій, спрямованих на посилення тиску на Росію у зв’язку із розв’язаною росіянами війною проти України, повідомляється на сайті Ради ЄС.

«Після продуктів харчування Путін тепер використовує як зброю зиму, навмисно позбавляючи мільйони українців води, електрики та опалення. Європейський Союз відповідає на цю ескалацію та військовий злочин нашим дев’ятим пакетом жорстких санкцій. Ми продовжимо спрямовувати санкції проти економіки та проти тих, хто сприяє цій жорстокій війні», – заявив високий представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Дев’ятий пакет санкцій ЄС проти РФ передбачає:

  • Нові заходи експортного контролю та обмеження на товари та технології подвійного призначення, а також товари та технології, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Список підсанкціонних суб’єктів, пов’язаних із військово-промисловим комплексом Росії, розширили на 168. Це забезпечить неможливість вільної торгівлі ключовими хімікатами, приладами нічного бачення та радіонавігації, електронікою та IT-компонентами, які можуть бути використані російською військовою машиною. Щоб уникнути обходу санкцій, до списку також включені деякі контрольовані Росією організації, які базуються в незаконно анексованому Криму. Розширюється заборона на експорт товарів та технологій, пов’язаних з авіаційною та космічною промисловістю, включаючи авіаційні двигуни та їх частини. Ця заборона буде поширюватися як на пілотовані, так і на безпілотні літальні апарати, тобто відтепер буде заборонено прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та будь-якої третьої країни, яка може постачати безпілотники до Росії.
  • Заморожування Євросоюзом активів ще двох російських банків та долучення Російського банку регіонального розвитку до списку російських державних чи контрольованих організацій, на які поширюється повна заборона проведення операцій.
  • Зупинення ліцензій на мовлення ще чотирьох російських ЗМІ: НТВ/НТВ Мир, Росія 1, РЕН ТВ та Перший канал. «Ці ЗМІ знаходяться під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва РФ і використовуються для дезінформації та військової пропаганди, які легітимізують агресію Росії та підривають підтримку України», – йдеться на сайті Ради ЄС. Відповідно до Хартії основних прав, ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати в ЄС діяльність, відмінну від мовлення, наприклад, проводити дослідження та брати інтерв’ю.
  • Заборона на консультаційні послуги. Забороняється надання в ЄС послуг з реклами, маркетингових досліджень та опитувань громадської думки, а також послуг з тестування продукції та технічної інспекції у Російській Федерації.
  • Розширення заборони на нові інвестиції в російський енергетичний сектор, додаткова заборона нових інвестицій у російський гірничодобувний сектор, за винятком гірничодобувної та кар’єрної діяльності з використанням деяких критично важливих видів сировини.
  • Заборона громадянам ЄС обіймати будь-які посади у керівних органах всіх російських державних чи контрольованих державою юридичних осіб, організацій чи органів, розташованих у Росії.
  • Розширення списку індивідуальних санкцій проти фізичних та юридичних осіб РФ.

Зазначається, що санкції не торкаються торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, включаючи пшеницю та добрива, між третіми країнами та Росією. При цьому дозволено розморожувати активи та надавати кошти та економічні ресурси певним особам, які відіграють значну роль у міжнародній торгівлі сільськогосподарською та продовольчою продукцією, включаючи пшеницю та добрива.

“Перед обличчям агресивної війни Росії ЄС рішуче виступає на боці України та її народу і непохитно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – запевняють у Раді ЄС.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору