Ужгородка

Новини Закарпаття

Регулятор пояснив, чому після вимкнення світла поступово зникає мобільний зв’язок

Національна комісія з державного регулювання у сферах електронних комунікацій (НКЕК) пояснила, чому після вимкнення електроенергії зв’язок зникає поступово.

НКЕК пояснює: обладнання з якого складається базова станція мобільного зв’язку не працює без електрики. Коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім узагалі зникає. Це стосується як Інтернету, так і зв’язку.

У НКЕК зазначили, що базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повної зарядки. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки.

“Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного Інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання (наприклад окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку”, – йдеться в повідомленні.

У НКЕК радять у період блекауту користуватися послугами SMS та месенджерів, які поглинають менше ресурсів, ніж мобільний Інтернет. Не зловживати передачею даних: фотографії, відео, голосові повідомлення й інший “важкий” контент за таких обставин краще не передавати, обмежтесь базовим функціоналом.

У випадку втрати зв’язку у мережі вашого оператора можна скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone Ukraine, Kyivstar, lifecell та 3mob. Інструкція по підключенню нацроумінгу, повідомили в НКЕК.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору