Ужгородка

Новини Закарпаття

Львівські лікарі перезапустили серце 101-річної жінки

Як розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова, Марії Оробець зле стало два тижні тому. Вночі сильно запаморочилося в голові, бабусю кинуло у піт. Вона не могла підвестися з ліжка. З останніх сил пані Марія покликала на допомогу, її почула онука, яка одразу викликала швидку. Взнаки далася давня хвороба.

“Все своє життя Марія Петрівна важко працювала на полях та ніколи не скаржилась на здоров’я. 16 років тому вона уперше звернулась за медичною допомогою. І після низки обстежень їй діагностували AV-блокаду. Це –  різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня, 17-20 ударів на хвилину”, – розповіли лікарі.

Консервативне лікування бабусі уже не могло зарадити, тому спеціалісти встановили їй кардіостимулятор. Відтоді пристрій, що працює як комп’ютер, генерує електричні імпульси для стимуляції скорочення серцевого м’яза. Через сім років його замінили на новий. Однак він теж своє відпрацював, кажуть у медоб’єднанні.

Відтак, пані Марію знову в надважкому стані та з низькою частотою серцевих скорочень швидка доправила до лікарні. Тиск жінки був критичним – 40/20 мм рт ст, пульс до 20 ударів на хвилину. Тож медики невідкладно взяли її до операційної та поставили новий, третій у житті бабусі, кардіостимулятор. За декілька хвилин стан пацієнтки стабілізувався. І на третій день після втручання вона поїхала додому.

“Бажаємо пані Марії багато часу бавити правнуків і здійснити головну мрію – дочекатися перемоги України”, – додали лікарі.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору