Ужгородка

Новини Закарпаття

Львівська 80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає День створення військової частини

У Львівській ОВА нагадують, що 19 грудня 80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає День створення військової частини. Бригада входить до складу військ Збройних сил України.

Історія перебування бригади в Україні починається з 1979 року, коли на базі 80-го парашутно-десантного полку в м. Хирів (Львівська область) була сформована 39-ту ОДШБр. Бригаду кілька разів переформовували.

Бригада завжди підтримувала високий рівень готовності, брала участь в міжнародних навчаннях, неодноразово визнавалася найкращим підрозділом ЗСУ та отримувала нагороди.

Перший бій 80-ї бригади в умовах початку російського вторгнення на територію України відбувся 13 квітня 2014 року біля селища Семенівка. В зоні АТО на рахунку бригади участь у звільнені міста Слов’янськ, виконання завдань у районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне.

Одним з найвідоміших подвигів є оборона Луганського аеропорту. Військовослужбовці майже 5 місяців героїчно обороняли летовище попри перевагу в чисельності особового складу противника. Завдання було одне – не допустити використання аеропорту силами російських збройних формувань.

Військові 3-го батальйону бригади також обороняли Донецький аеропорт. Славнозвісні «Кіборги» стали зразком відваги та незламності бойового духу українського народу.

На День Незалежності у 2015 році командир бригади отримав від Президента Бойовий прапор зі стрічкою «За мужність та відвагу».

Під час повномасштабного вторгнення підрозділи 80-ї бригади знову вступили у бій проти окупанта. Вони вели бої в Херсонській, Миколаївській, Київській, Донецькій, Луганській та Харківській областях.

Бригада брала участь у боях навколо столиці, воюючи на Гостомельський аеропорт та Ірпінь. Разом з тим воїни стримували ворога на півдні України, зупинили його під Вознесенськом, не допустивши прориву на Миколаїв. Згодом бійці відкинули ворога з Миколаївської області.

У травні окупанти спробували переправитися через р. Сіверський Донець. Таким чином вони хотіли оточити українське військо. Львівські десантники втримали оборону під щільним вогнем артилерії. Переправу знищили, а ворог втратив понад 100 одиниць техніки, багато особового складу.

В історію увійде також Слобожанська наступальна операція. У взаємодії з іншими підрозділами 80-та бригада провалися за лінію оборони противника та один за одним звільняли населені пункти Харківщини, зокрема Балаклію та Ізюм.

Цьогоріч на День захисників та захисниць України за бойові заслуги підрозділу Президент України Володимир Зеленський нагородив командира бригади Ігоря Скибюка найвищою державною нагородою — орденом «Золота Зірка». Крім цього вручили стрічку до Бойового прапора «За мужність та відвагу» (вдруге).

Сьогодні 80 окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ продовжує виконувати бойові завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору