Ужгородка

Новини Закарпаття

Росія експортує вкрадену в України пшеницю до Сирії

Про це пише Reuters з посиланням на дані платформи Refinitiv та посольство України в ліванській столиці Бейрут, повідомляє “Forbes”.

Обсяг пшениці, яку відправляють до Сирії з чорноморського порту Севастополь у Криму, зріс цього року в 17 разів і склав трохи більш ніж 500 000 тонн. Це становить майже третину загального обсягу імпорту зерна до країни.

І Україна, і встановлена Росією влада, кажуть, що частина зерна була вивезена з окупованого Запоріжжя через Крим. При цьому Україна стверджує, що зерно вкрали окупанти, а Росія це заперечує.

Україна стверджує, що, як мінімум, частина зерна, що пройшло через Севастополь, була вивезена з українських територій після вторгнення Росії. Посольство України в Бейруті оцінює, що 500 000 тонн вкраденого українського зерна прибуло до Сирії після вторгнення з кількох портів. 

За даними Refinitiv, цьогоріч до кінця листопада Сирія імпортувала із Севастополя близько 501 800 тонн пшениці, порівнюючи з 28 200 тонн за весь 2021 рік. Вантажі були отримані з травня, а найбільша щомісячна партія 78 600 тонн припала на жовтень.

Вантажі пшениці зазвичай переміщуються до сирійських портів Латакія та Тартус на трьох сирійських кораблях. За даними Equasis та Міністерства фінансів США, кораблі – «Лаодикія», «Фінікія» та «Сурія» – належать державному Сирійському головному управлінню морського транспорту. Усі три судна перебувають під санкціями США з 2015 року за їхню ймовірну роль у конфлікті в Сирії.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору