Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна досі не отримала жодної зброї за ленд-лізом

Про це у коментарі “Громадському” розповів речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Речник МЗС зазначив, що зараз Україна отримує військову допомогу коштом федерального бюджету США, тобто на безоплатній основі. В разі отримання допомоги на умовах лендлізу США передаватимуть Україні військову техніку, зброю та боєприпасі у лізинг чи в оренду.

“Перевага цього інструмента — швидкість ухвалення Адміністрацією США рішень за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії та необхідності голосувань щодо кожного пакету допомоги Україні в Конгресі США. Недолік — обсяги постачань американської зброї в межах ленд-лізу напряму залежать від фінансових можливостей України”, – підкреслив Ніколенко.

За його словами, на цьому етапі війни Сполучені Штати вирішують надавати військову допомогу Україні коштом власного федерального бюджету, оскільки недостатність допомоги Україні чи її неефективність “матиме фатальні наслідки для всього вільного демократичного світу”.

Нинішні програми, на відміну від ленд-лізу, не передбачають відшкодування з боку України вартості наданого озброєння, військової техніки та боєприпасів.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору