Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україну повернули 16-річного хлопця, якого усиновили росіяни

Про це повідомили в офісі омбудсмана України Дмитра Лубінця.

“До Дня святого Миколая трапляються дива. От сьогодні таке диво трапилося і в 16-річного Сергія, який майже через 8 місяців повернувся в Україну після того, як його вивезли в Російську Федерацію”, – написав він.

Хлопець жив поблизу Маріуполя, незадовго до війни втратив батьків, однак має сестру. Після захоплення російськими окупантами рідного населеного пункту, його та багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а згодом до Росії.

“Дитячий Омбудсман Російської Федерації Марія Львова-Бєлова, яка приїжджала для “милого спілкування” з дітьми на камеру пропагандистських ЗМІ, вирішила долю Сергія та інших вивезених українських дітей – всиновлення в російську сім’ю”, – розповів Лубінець. 

Родина, в якій довелося бути хлопцю, мала трьох власних дітей та вже одну всиновлену. З новою “сім’єю” Сергій не розмовляв. 

“Я просто вчився в коледжі, розмовляв з друзями, з якими там познайомився”, – розповів хлопець. 

На щастя, ставлення в тій родині до нього було не жорстоким, однак увесь час його не покидала думка про те, що він повинен повернутися в Україну. Допомогу хлопець знайшов в інтернеті.

“Я хочу повернутися з РФ в Україну”, — повідомлення, яке відправив Сергій в одному з чат-ботів і отримав відповідь, що йому в цьому допоможуть. 

Днями його зустріли на кордоні.

Омбудсман запевнив, що Офіс Уповноваженого подбає, аби хлопець отримав належну психологічну допомогу та офіційного опікуна в особі сестри, за потреби – медичну допомогу, а також відновив навчання.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору