Ужгородка

Новини Закарпаття

Синод УПЦ МП просить Зеленського скасувати санкції

Синод Української православної церкви Московського патріархату попросив президента Володимира Зеленського розблокувати діяльність підсанкційних єпархій. Про це йдеться у відкритому зверненні синоду УПЦ МП до Зеленського, яке опубліковано на сайті організації від 20 грудня.

У зверненні йдеться, що на початку вторгнення Росії на територію України УПЦ МП першою серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію, організація допомагає матеріально військовим і переселенцям, а парафіяни УПЦ МП воюють за Україну.

На думку синоду, персональні санкції, прийняті щодо представників УПЦ МП, невиправдані та є “грубим втручанням у діяльність релігійних організацій”, яке заблокувало діяльність цілих єпархій.

В УПЦ МП назвали невідповідними міжнародному праву та Конституції України низку законопроєктів, внесених до Верховної Ради. Зокрема, №8221 – про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій.

Синод попросив Зеленського забезпечити право парафіян УПЦ МП на свободу совісті, захистити від нетерпимості за релігійною ознакою та розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції, та їх священників.

В УПЦ МП закликали президента не допустити ухвалення законів, які перебувають на розгляді Верховної Ради та можуть обмежити діяльність цієї організації.

Нагадаємо, у грудні Зеленський кілька разів вводив у дію персональні санкції РНБО щодо низки функціонерів УПЦ МП.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору