Ужгородка

Новини Закарпаття

На Київщині затримали жінку, яка допомагала “ухилянтам” виїхати за кордон

Про це повідомляє Служба безпеки України. 

Організатори нелегальних трафіків пропонували потенційним призовникам виїхати за межі України під виглядом волонтерів або спробувати “обійти” контрольно-пропускні пункти.Вартість таких “послуг” становила від 4 тис. дол. Сума залежала від регіону проживання і терміновості виїзду.

Жителька Київщини “реєструвала” своїх клієнтів як представників місцевої благодійної організації. Потім вносила недостовірні відомості до системи “Шлях”.

Для цього використовувала власні зв’язки, у тому числі серед представників депутатського корпусу однієї з районних рад Київської області.

Організаторці злочинної схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Крім того, схему нелегальної міграції ліквідували на Одещині. До її організації причетне міжнародне злочинне угруповання.

Зловмисники приховано переправляли осіб призовного віку до Євросоюзу поза встановленими пунктами пропуску. Вони надавали детальний план переміщення через природні ландшафти та місцеву інфраструктуру.

Наступний канал нелегального виїзду до ЄС пролягав через Молдову.

Для пошуку “клієнтів” використовували спеціально створений телеграм-канал. Надалі зловмисники планували вивезти “ухилянтів” за кордон на власному автомобілі.

У межах кримінальних проваджень за:

  • ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів),
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності.

Крім того, розглядається питання про додаткову кваліфікацію дій зловмисників за ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору