Ужгородка

Новини Закарпаття

Львівська казкарка Леся Кічура презентувала 8-му святкову збірку казок “Дух Різдва”

Про свою нову книгу авторка написала на своїй сторінці в соцмережах: “Нарешті весь тираж книги надруковано!!! Попри десятки причин проти цього – відімкнення світла, відсутності працівників, перебування мого дизайнера у лавах ЗСУ (подяка йому велика за захист!!!)… І навіть моя художниця була змушена тимчасово змінити місце проживання через воєнні дії, але… диво завжди там, де у нього вірять!!! Тож 8-ма книга казок в рамках соціально-книжковго проєкту “Добрі мамині казки” таки вийшла у світ!!!”

Нагадаємо авторка – львівська письменниця, казкарка та журналістка, провідна редакторка НАУД театру ім. М. Заньковецької, Леся Кічура уже впродовж 5-ти років проводить активні зустрічі-читання зі своїми читачами в межах свого проєкту задля промоції читання серед малечі початкових класів.

Сама ж казкарка у розмові зізналася: “Упродовж сімнадцяти років казкописань я мріяла, що мої книги робитимуть дітей щасливими! Я бажала, аби перегорнувши перші сторінки моїх казок, малята відразу опинялися в чарівних світах та мандрували з їхніми героями. Все саме так і було. Роками. Було до 24 лютого 2022 року. Війна змінила дуже багато. Багато діток втратили родини та домівки. 

Проте від вересня все частіше вчителі писали мені, що мої книги після зустрічі діти беруть з собою в укриття аби разом із ними перебути час тривоги. Тож я зрозуміла, що у воєнний час у моїх казок з’явилася особлива місія – заспокоювати малят і відволікати від страшної дійсності.

Знаю тисячі родин, які покидаючи рідні домівки, брали наші книги з собою. Тож наші казки дісталися навіть столиці Ісландії – Кейк’явіка та ще багатьох нових країн Європи.

Довго думала, чи видаватися зараз цю збірку? Чи на часі нова книга казок? Але врешті читачі переконали мене, що так!

Тож ця книга була вдруге зумисне переверстана, щоб саме святкові пригоди полонили читачів із перших сторінок. Мрію, щоб малюки зачитувалися історіями про: “Різдвяного віслючка” та “Розгублені дарунки Миколая”, “Сім’ю Сніговиків” та капосний сніг (“Як сніг забарився”). 

Хочу, щоб книга була не лише для зимового читання, тож додала до неї декілька текстів без прив’язки до пори року. Серед таких історій “Мама з майбутнього”, “Сонячне варення Ясі”, “Найсмачніший хлібчик”, “Зайченя на колесах”, “Львівські мишенята”, “Заячі перегони”.

Радію, що наш час до тривалих зимових канікул був наповнений десятками зустрічей із дітьми і саме в святкові години в українських домівках діти читатиму наші «Добрі мамині казки»”.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору