Ужгородка

Новини Закарпаття

Погодні умови дещо увільнили закладання зерна в рукава

У рукав можна закласти зерно, вологість якого буде вища на 6-10% за вимоги ДСТУ, тільки зберігати його можна буде лише 2-2,5 місяці

Через несприятливі погодні умови процес закладання зерна в полімерні рукави сповільнився. Про це повідомляє сервісна команда з пакування зерна в рукави, яка впроваджує проєкт від ГС “Всеукраїнська аграрна рада” (ВАР) за Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для того, щоб зерно пролежало 18 місяців у рукаві, воно повинно мати базисні показники. Чим менше у зерні буде відсоток вологи, тим довше воно пролежить. Але що робити, коли на елеваторах черги на кілька місяців через відсутність електропостачання, і немає можливості швидко посушити зерно?

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Головний експерт із закладання зерна від ВАР Валерій Алєксєєв зауважив, що запаковувати можна і вологе зерно, але в такому разі зменшиться строк зберігання. Наприклад, у рукав можна закласти зерно, вологість якого буде вища на 6-10% за вимоги ДСТУ, тільки зберігати його можна буде лише 2-2,5 місяці. Зерно з вологістю вищою на 2-5% можна зберігати до 5-6 місяців.

Читайте також: Експерти надали практичні рекомендації щодо правильного зберігання зерна у рукавах

На практиці фермери вже після збору врожаю починають розпаковувати вологе зерно і поступово та планово сушити його, починаючи з самого вологого. Так, щоб до кінця зими розпакувати все зерно з вологою більш як 5%, а до кінця квітня — усе інше, що перевищує базисні показники.

Читайте також: Експерти назвали найризиковіші культури для довгострокового зберігання без електрики

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору