Ужгородка

Новини Закарпаття

Національна музична академія вирішила залишити у назві ім’я Чайковського

Колектив київської Національної музичної академії вирішив відкласти питання про виключення імені російського композитора Петра Чайковського з її назви. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще розбиратися, чи варто прибрати ім’я Чайковського із назви відомого музичного вищого навчального закладу України”, – заявив Ткаченко.

Він наголосив, що не були враховані рекомендації ані профільного комітету Верховної Ради, ані Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при Мінкульті, ані рекомендації щодо Чайковського, розповсюджені Українським інститутом національної пам’яті.

“Питання навіть не в тому, чиє ім’я має носити цей заклад, це питання маркерів, якими ми позначаємо свій освітній та культурний простір“, – зазначив Ткаченко.

Ще влітку Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала відмовитися від імені Чайковського в назві київської Національної музичної академії.

Крім того, студенти та випускники академії оприлюднили відкритий лист щодо виключення імені композитора з назви навчального закладу.

Нагадаємо, у Литві планують відмовитися від балету “Лускунчик” Чайковського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору