Ужгородка

Новини Закарпаття

Управління охорони історичного середовища 3 роки саботує декомунізацію у Львові

На це звернув увагу місцевий громадський активіст Олег Цюпка. 

Він зазначив, що Управління охорони історичного середовища, яким керує Лілія Онищенко-Швець. вважає недоцільним заміняти старі радянські таблиці з написами “Українська Радянська Соціалістична Республіка” на нові міжнародні знаки, які самі ж представляли й затверджували. 

Зі слів чиновників, ще у 2018 році, вони не несуть жодної інформаційної користі для мешканців, а нове запропоноване ознакування є міжнародним та зрозумілим.

“Невже 5 років було недостатньо, щоб закінчити з процесом заміни ознакування, невже в останній місяць 2022 року, коли за запевненнями всіх чиновників ЛМР, Львівська громада жила у режимі тотальної економії, не знайшлося залишкових коштів або нерозподілених залишків, щоб профінансувати заміни 20-30 старих радянських таблиць, на нові встановленого зразка, як це передбачено чинним законодавством?”, – зауважив Цюпка. 

Він наголосив, що громадськість вимагає у чиновників ЛМР дотримуватися закону України, та підзаконних актів, що регламентують ознакування пам’яток. 

Таблиці УРСР, втратили свій статус ще 2004 року, коли Мінкульт затвердив вигляд охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках. А з 2015 вони взагалі підпадають під ЗУ “Про декомунізацію”.

“Місцями ситуація доходить до абсурду, що чиновники відмовляються демонтувати старі таблиці. Навіть, коли вже є новий знак поруч. Коли ж ми досягнемо такого етапу розвитку, що чиновники просто виконуватимуть букву закону, а не будуть придумувати свої трактування?”, – підсумував активіст. 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору