Ужгородка

Новини Закарпаття

На Львівщині відкрили Музей науки, де дітям інтерактивно розповідатимуть про явища природи та фізики

Як повідомила пресслужба Львівської ОВА, у Львові, на вул. Стрийській, 200а, відкрили Музей науки, де представлено близько 100 найрізноманітніших експонатів, що інтерактивно пояснюватимуть дітям явища природи та закони фізики.

«У таких локаціях навіть дорослим хочеться бути дитиною. Дякую засновнику Музею, Роману Саніну, за те, що в умовах повномасштабної війни він реалізовує такі круті проєкти, які надзвичайно потрібні для розвитку та дозвілля дітей. Бажаю, щоб юні відвідувачі Музею науки знайшли тут себе, обрали професію чи зрозуміли своє покликання, та водночас отримали незабутні емоції і враження. Ми турбуємось про наше майбутнє – наших дітей, і тут вони мають можливість відчути це сповна», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Простір поділений на тематичні зони: вода, повітря, людина, оптика, наука, електрика, роботи, Формула-1 та VR. Також у Музеї є зона акустики, що схожа на студію звукозапису і містить музичні інструменти. У студії можна відтворити ехолокацію кажана та побачити силу свого голосу у вигляді діаграми на екрані.

У секції з роботами є можливість провести цікавий діалог з RoboThespian – він має багато програм та мов на вибір, відповідає на питання, виконує завдання, обличчя робота заливається рум’янцем, а в очах блимають сердечка. Також у Музеї можна побачити роборуку KUKA, якою збирають машини та інші прилади на промислових підприємствах.

Враховано у музеї і інклюзивність: у зоні для виховання гуманності і толерантності діти можуть сісти в інвалідний візок і подолати на ньому перешкоди. Також діти можуть спробувати видобувати воду, як це роблять їхні однолітки в Африці.

Увесь простір музею заповнений маятниками, моделями, апаратами – це такий собі космічний корабель, подорож у майбутнє.

Власник Музею Роман Санін додав, що незабаром у Музеї з’являть ще нові експонати, серед них – точна копія руского воєнного корабля, який діти зможуть потопити. Власник також розповів, що ідея відкрити такий простір для дітей зародилася, коли він ознайомився з роботою музеїв науки у Європі.

Музей працює щодня з 08:00 до 20:00, вартість вхідного квитка – 350 грн. Більше про Музей науки та представлені у ньому експонати можна дізнатися  на сторінці у Фейсбуці або на сайті.

Це не єдиний такий музей на Львівщині. Нагадаємо, у квітні цього року бізнес-інноваційний центр Львівської політехніки «Tech Startup School» та Мала академія наук відкрили на вул. Січових Стрільців, 7 у Львові Музей науки та інновацій. Головна ідея Музею – «Заборонено не торкати», тобто, відвідувачів закликають вивчати експонати, випробовувати, досліджувати, а не просто споглядати.

 

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору