Ужгородка

Новини Закарпаття

В УПЦ МП відреагували на рішення Конституційного суду про перейменування

Як йдеться на сайті церкви, про це заявив юрист Української православної церкви Московського патріархату Олександр Бахов.

“Конституційний суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що рішення Конституційного суду не зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату – УП) змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України.

Статутні документи свідчать, що УПЦ (МП) зареєстрована відповідно до українського законодавства, її засновником є Собор УПЦ (МП), її релігійний центр, як і всі органи управління, знаходяться в місті Києві. Тож всі спроби примусово застосувати цей закон до УПЦ (МП) збільшить випадки порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні…

Таким чином, не дивлячись на рішення Конституційного суду, слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які законні підстави для зміни назви релігійних організацій, що належать до Української православної церкви (Московського патріархату)”, – заявив представник УПЦ МП.

Нагадаємо, 27 грудня Конституційний суд повідомив, що дійшов висновку, що закон, який вимагає перейменування Української православної церкви Московського патріархату із вказуванням на її приналежність до росії, відповідає нормам Конституції.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору