Ужгородка

Новини Закарпаття

Надсянську говірку із Мостищини внесли до нематеріальної культурної спадщини України

Про внесення Надсянської говірки до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький. 

Надсянська говірка – це одних з архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя, має звукові перетворення, своєрідну лексику та діалекти. У Львівській області цю говірку практикують у селі Старява та Заверхи, а також частково у сусідніх селах які розміщені у прикордонній смузі Львівської області, зокрема у Мистичах та Цикові. Її вживають люди як старшого, так і молодшого віку. 

Вже незабаром Національний перелік може поповнитись ще трьома елементами зі Львівщини – традицією Глинянського візерункового текстилю, весільними обрядовими піснями Бойківщини “Ладкання” та Сокальською сорочкою.

“Зберігаємо нашу культурну спадщину та продовжуємо промоцію Львівщини на міжнародній культурній арені”, – наголосив Козицький. 

Надсянський або ж долівський говір поширений переважно по річці Сян (звідси назва) та її притоках. На території України невеликою смугою тягнеться на крайньому заході Львівської області та окремими острівцями в околицях Перемишля, Ярослава (тепер Польща).

У структурі надсянського говору зберігається багато рис, спільних з лемківським, бойківським, наддністрянським говорами; тривалий контакт з польською мовою вплинув на формування надсянського говору та на чіткість його зовнішніх меж.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору