Ужгородка

Новини Закарпаття

Екснардепа Жеваго затримали у Куршевелі

27 грудня в одному з готелів Куршевелю французькі правоохоронці затримали екснардепа, акціонера банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. 

У бюро зазначили, що екснардеп намагався оскаржити правомірність затримання, але врешті погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції.

Наразі заплановано обрання екстрадиційного арешту Жеваго у суді міста Шамбері. Готується необхідний пакет документів для його екстрадиції з Французької Республіки в Україну.

Як зазначається, на виконання ухвали суду щодо тримання під вартою підозрюваного слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про екстрадицію ексдепутата до 38 країн.

Нагадаємо, що у межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Також про підозри повідомили низці топменеджерів банку. 

Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Нагадаємо, держава націоналізувала підприємства Коломойського, Жеваго та Богуслаєва. Зокрема компанія “АвтоКрАЗ” входить в групу “Фінанси та кредит” олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору