Ужгородка

Новини Закарпаття

Попри війну земельні торги вже принесли своїм організаторам майже 400 млн грн

Від початку повномасштабної війни в системі оголошено майже 4 тис. земельних аукціонів, із яких успішно проведено та визначено переможця за 773 торгами на 761 млн грн.

Після набуття чинності Законом України № 2698-IX, яким відновлено електронні аукціони з оренди сільськогосподарських земель державної та комунальної власності, у системі “Прозорро.Продажі” оголошено 48 таких електронних аукціонів. Їхня загальна стартова ціна – 1,3 млн грн. Площа ділянок – 5,1 тис. га. Строк оренди – 7–10 років, передає пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Так, від початку повномасштабної війни в системі оголошено майже 4 тис. земельних аукціонів, із яких успішно проведено та визначено переможця за 773 торгами на 761 млн грн. Уже завершені угоди на суму 387 млн грн, решта – в процесі укладення договорів. Середнє зростання ціни на торгах сягає 163%.

У цілому ж за понад рік роботи земельних торгів у «Прозорро.Продажі» опубліковано 8 123 аукціонів. За підсумками успішних аукціонів організатори заробили понад 754 млн грн. Це кошти, які потрапили у бюджет місцевих та державних органів влади, адже саме вони переважно виставляють землю на оренду.

Земельних торгів із продажу землі в системі оголошено 3944. Площа, яку вони охоплюють, сягає понад 7 тис. га.

Найбільше земельних аукціонів з оренди та продажу ділянок оголошено в таких областях: Київській – 1330, Одеській – 790, Львівській – 688, Черкаська – 628, Кіровоградська – 535.

Загальна площа земельних ділянок на оголошених торгах – 39.3 тис. га.

Аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності  не проводилися в період із 24 березня по 19 листопада 2022 року.

Довідка. 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Поточний результат є проміжним між полярними песимістичними та оптимістичними прогнозами.

Нагадаємо, в умовах російського вторгнення в Україні продовжує працювати ринок землі. Наразі середня ціна гектара землі, яка підходить для сільгоспвиробництва, становить 38 211 грн.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість бажаючих купити землю була величезна, та не було бажаючих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору