Ужгородка

Новини Закарпаття

Два головні храми Києво-Печерської лаври закрили для УПЦ МП

Для УПЦ МП закрили доступ до території Успенського собору та Трапезної церкви. Також відвідування території обмежили для відвідувачів. З 1 січня біля входу на територію Національного заповідника Києво-Печерська Лавра встановлено табличку, що заповідник закрито до 02.01.2023.

“На сьогоднішній день у нас немає доступу до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, а є доступ до тієї території, яка була нашою. Це всі наші території, але нас туди не пускають”, – заявив намісник Лаври митрополит Павло (Лебідь).

У коментарі “Стране” він заявив, що зараз представники не мають доступу до храмів Верхньої Лаври. Павло вважає, що договір оренди Успенського та Трапезного соборів триває, оскільки про їхнє непродовження йому ніхто не повідомляв.

“Життя в Церкві не зупинилося. Я за 30 років бачив багато президентів. Про одного можу сказати з гідністю – це Леонід Кучма, котрий будував. Всі інші… добрі, добрі. Бог їм в поміч. Може Різдво Христове їх просвятить. А якщо не вийде, то ми не винні”, – заявив Павло.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало не продовжувати оренду для “УПЦ МП”. Намісник Лаври митрополит Павло закликав президента Зеленського захистити УПЦ МП, а саме – закликати уряд та депутатів не ухвалювати рішення щодо закінчення оренди храмів Лаври.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору